profil

Twój profil

Jak Cię widzą inni.

nmzk

Dodaj Nie mam z kim...

Znajdź osoby do wspólnej realizacji waszych zainteresowań.

miejsce

Dodaj Miejsce

Dodaj fajne miejsce, którym chcesz się podzielić z innymi.

Blog Emilia_Woszczyk: I Have a Dream!

  • Dodaj do Wykop.pl
  • Dodaj do Blipa
  • Dodaj do Śledzika
  • Dodaj do Facebook
  • Dodaj do Google Buzz
  • Dodaj do zakładek Googe

I Have a Dream!

Mam marzenie, może nie tak wiekopomne dla ludzkości jak to z przemówienia Martina Kinga, ale moje własne. CHCĘ pojechać do Stanów Zjednoczonych. Po regeneracyjnych 10 dniach z moją kuzynka wychowaną w Stanach chcę tego jeszcze mocniej!

Dlaczego?
1. Żeby podszkolić mój angielski.
Zdałam egzamin na FCE na poziomie B2. Skończyłam kurs na CAE na poziomie C1. Ale to okazało się ciągle za mało w starcu z codziennym spoken English. Oczywiście, nie ma dużych problemów z komunikacją, ale angielski na tym poziomie to za mało by na stałe zatrudnić się jako pracownik umysłowy i pracować po angielsku. A taki jest mój cel zawodowy... :)

2. Żeby zarobić.
Oczywiście biorę pod uwagę fakt, że najpierw sporo wydam na bilety lotnicze, na wizę i na koszty związane z pośrednictwem pracy (patrz. http://www.goglobal.pl/koszty.html). Ale w ostatecznym rozrachunku jeśli znajdę dobra pracę to koszty te się zwrócą, a przy szczęściu też przywiozę jakieś dolary ze sobą do Polski. To mogą być proste i fizyczne zajęcia. Moja babcia zajmowała się 15 lat dziećmi w stanach. Było ja stać na wyjazd na Hawaje.

3. Żeby się sprawdzić.
Kiedyś czytałam, że tylko jeśli wychodzimy poza swoją sferę komfortu nasze życie może się zmienić. Musimy poczuć się nieprzyjemnie, inaczej, obco. Jeśli wszystko robimy tak samo to staniemy w tym momencie w którym jesteśmy. A dzisiaj jeśli stoisz, a świat idzie naprzód to tak jakbyś się cofał. A ja niewątpliwie mam potrzebę zrobienia dużego życiowego kroku. Po prostu już dosyć siedzenia na rodzinnych morgach i czas wyruszyć na podbój kuli ziemskiej.

4. Żeby podróżować.
Dużo czytam o Stanach w związku z moim marzeniem. Znalazłam oficjalny program rządowy, który umożliwia międzynarodowym studentom wyjazd i podjęcie legalnej pracy w USA w okresie wakacji przez okres do 4 miesięcy i podróżowanie przez 30 dni po terytorium Stanów po zakończeniu programu.
Czy trzeba lepszej rekomendacji? Czy można lepiej poznać kraj jak poprzez prace, a później podróżowanie?

5. Żeby spełnić swoje marzenie.
Kiedy zaczęła mi się śnić po nocach Statua Wolności? Trudno powiedzieć. Losy mojej rodziny zawsze gdzieś kotwiczyły przy wodach oceanu. Po którejś historii z kolei zaczynasz myśleć: 'ok, ja też tak potrafię!'. I uwierzcie- jeśli Twoja 60-letnia ciotka lata samolotem częściej od Ciebie to jest znacząco drażniące dla ego ;-)

Emilia_Woszczyk, 01.08.2012 16:08Komentarze:

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.